Hlavním městem Kuby je Havana. Nejvyhledávanějším místem je Plaza de la Catedral  a nejstarší havanské náměstí Plaza de Armas.
Plaza de la Catedral

Je středobodem života Staré Havany. Dlážděné náměstí, kde se rozprostírá trh řemeslníků, a turisté vysedávají ve venkovní kavárně El Patio, kde popíjejí mojito a nohy jim hrají v rytmu kubánského sonu.

Kostel, založený roku 1748 jezuity, je nádherný. Zdá se, jako by se jeho zvony rozeznívaly v triumfálním zpěvu. Vnitřek je skromný, ale kdysi v něm byly uchovány ostatky Kryštofa Kolumba. Vydáte-li se na jih od katedrály, dojdete ke koloniálním domům se světlými okenicemi a mediopuntos a k malé třicetimetrové uličce (Callejón de Chorro), která je plná dílen grafického umění. Povšimněte si zbytků starého akvaduktu.
pouliční hudebníci
Fundación Alejo Carpentier

V historické části Havany naleznete centrum propagace kubánské kultury, estetiky a literatury děl spisovatele Alejo Carpentiera Valmonta. Dokumentuje a zachovává informace, biografie a memoárů spisovatele. K povinnostem centra patří rozšiřování povědomí o spisovateli a to nejen a Kubě, ale i v zahraničí.
Museo de Arte Colonial

Je umístěné v Casa del Conde de Casa Bayona, paláci z roku 1720. Okouzlí vás žlutý dvůr a málo pozměněné architektonické znaky, které jsou doplněny nábytkem ze 17. a 18. století. Obdivovat budete nejen architektonické prvky jako je zábradlí, mřížky, sochy, pouliční lampy, ale i ubrusy, prostírání a dveře s ornamentálními příčkami.
Bar Ernsta Hemingwaye

O kousek dál najdete La Bodeguita del Medio bar-restauraci. Podle Hemingwaye tu podávají nejlepší havanské mojito. Což se odráží na výši ceny.
Centro de Arte Contemporáneo Wilfredo Lam

Galerie se nachází v domě z 18. století, který sloužil jako banka, pošta, ale i škola. Dnes jsou tu shromážděna díla z rozvojových zemí v Asii a Africe, z Kuby a Latinské Ameriky. Jméno získala podle jednoho z nejslavnějších kubánských malířů – Wilfredo Lam (1902-1982). Můžete zde prohlížet rukopisy, knihy a fotografie nejznámějších kubánských spisovatelů.
socha iluze
Plaza de Armas

Uprostřed náměstí stojí mramorová socha kubánského vůdce Carlose Manuela de Céspedese. Roku 1868 přivedl Kubu k nezávislosti.

Vstupem na Plaza de Armas poznáte skutečnou tvář Fidelovy Kuby, protože toto místo, které je dnes volně přístupné, v minulosti poznalo jen bohaté aristokraty. Sídlila zde kubánská vláda a v koloniálním čase se tu konaly vojenské přehlídky, hudební koncerty a formální večerní promenády.

V roce 1935 bylo náměstí restaurováno a díky tomu zde naleznete mramorové lavičky a zrekonstruované budovy z koloniálního období.

Pevnost Castillo de la Real Fuerza z roku 1558 je nejstarší pevností nejen na Kubě, ale i na celém území Latinské Ameriky.
Pláž Varadero

Netřeba dlouze představovat. 18 km dlouhá, pokrytá běloskvoucím pískem, lemovaná mořem hrajícím odstíny modré.

Vydáte-li se sem na dovolenou, budete okouzleni přírodou, architekturou i pohostinností zdejších obyvatel.