Stěhování je velice často zdlouhavý proces, který obnáší spoustu práce. Samotné balení a nošení věcí do auta je až to poslední. Je potřeba si zajistit všechny administrativní úkony na úřadech, změnit si bydliště, najít práci, školu pro děti, zkrátka je toho opravdu hodně. Vše ale záleží samozřejmě na tom, jak daleko se stěhujete. Pokud se stěhujete na opačný konec republiky, je to jiné než když se stěhujete jen do vedlejšího vchodu.

Stěhování je dobré pečlivě naplánovat, abyste nic nezapomněli. Pokud vás čeká jen přesun věcí bez nutnosti obíhání úřadů, je to velká výhoda, která vám ušetří spoustu času. Pak také záleží na tom co všechno budete stěhovat. Mnoho majitelů pronajatých bytů pronajímá byt zařízený, takže si budete stěhovat jen své osobní věci. Jestli budete stěhovat všechno, bude to fyzicky velice náročné.

stěhování dodávka

Budete stěhovat nábytek?
Většina lidí má především obavy ze stěhování nábytku. Dnešní nábytek je křehký, protože je složený z více kusů, a je lepší ho předem rozmontovat, jenže ne vždycky to jde. Moderní nábytek se snadno rozbije, ale naštěstí nestojí tolik. Nejlepší je zamezit rozbití, a to pomocí použití obalových materiálů a pásek, které zamezí otevírání dveří nebo posunu jednotlivých desek.

stěhování sedačky

Máte raději masiv?
Mnoho lidí má i v dnešní době nábytek z masivu. Pokud mezi ně patříte i vy, jistě vás napadá jak přestěhovat nábytek z masivu https://www.odnesto.cz/jak-prestehovat-nabytek-z-masivu/
, protože většinou doložit nejde a je daleko těžší než ten z MDF desek. Šatní skříně, komody nebo postele nepřestěhujete v jednom člověku, a většinou si na takovou práci lidé volají stěhovací firmy. Důvod je jednoduchý – přestěhování bez námahy. Přenášení všech těžkých věcí z místa na místo je opravdu velice fyzicky náročné, a tak se není čemu divit, že lidé stále častěji volají právě stěhováky. Rádi vám připravíme cenovou kalkulaci a poskytneme vašim věcem profesionální zabezpečení před poškozením.