Je málo pravděpodobné, že v našich končinách může dojít k nějaké přírodní katastrofě jako je např. hurikán, tornádo, živelné záplavy nebo dopad meteoritu. Ale ke špatným věcem dochází, tomu se prostě vyhnout nedá , a aby jejich dopad byl pokud možno co nejméně bolestivý, pak stojí za vážnou úvahu uzavření pojištění domácnosti. To by mělo v případě nesnází pokrýt náklady spojené s opravou poškozeného nebo zničení vybavení. Základem všeho je ale kvalitní pojištění domácnosti. Pokud čekáte, že zrovna vy budete ti šťastní, kterým se nic stát nemůže, věřte, že nějaká to koruna měsíčně vás nevytrhne a vy alespoň budete klidněji spát.
ovládání domu
Jak vybrat to správné pojištění
Předem musíte mít jasno v tom, zda chcete pojistit nemovitost nebo domácnost, ač se to na první pohled může zdát jedno a to samé, opak je pravdou. Jestliže uzavřete pojistku na to, čím máte vybaven dům nebo byt, jedná se o pojištění domácnosti.
Co všechno do pojištění patří
Do tohoto typu pojistky lze zařadit vlastně všechno od podlahy ke stropu, tedy věci, kterými máte domácnost vybavenou, patří sem také televizor, lednička, pračka, dekorační předměty, obrazy, starožitnosti, oděvy i jiné osobní věci všech členů domácnosti.
technologie domu
Do pojištění lze zahrnout i předměty, které přímo v obývaných místnostech nemáme, může jimi být např. jízdní kolo, lyžařské vybavení apod., které máte mimo sezonu uschované třeba ve sklepních prostorách. Běžná pojistná částka se týká věcí normální hodnoty. Pokud jste vlastníky super drahých lyží, budete si muset uzavřít pojištění s vyšší pojistnou částkou. Podobně je to i s drahými šperky, ty by neměly být volně přístupné, ale měly by se nacházet v trezoru. S tím vám jistě poradí specialista, který se touto problematikou zabývá.
Pojistné sestavené vám přímo na míru může být jen několik set korun, ale může se také pohybovat až v tisícových částkách.