Když se vám pokazí něco drobného, většinou vám to způsobí jen mírný neklid. Co ale dělat, pokud se vám stane velká havárie, při které vám hrozí ohrožení nejen vašeho majetku, ale i třeba vás?

Hlavně musíte zachovat klid. Tím, že začnete panikařit, nic nevyřešíte. Zhluboka se nadechněte, uvědomte si, co máte za problém a uvědomte si, jak ho musíte vyřešit. V první řadě se nabízí možnost zavolat havarijní služby. To samozřejmě udělejte. Pokud to není něco, co zvládnete vlastními silami, nic jiného vám ani nezbyde.

Pokud došlo někde k většímu úniku vody, první, co musíte udělat je zastavit přívod vody na centrálním přívodu. Ten se většinou nachází v koupelně. Zatáhněte páčku a zastavíte tak tím průtok vody v celém bytě nebo domě. Uniklou vodu se snažte odstranit co nejdřív především v bytě, aby nedošlo k promáčení stropů pod vámi.

instalatér

Horší případ je, pokud nastane únik plynu. Pokud v takovém prostředí budete manipulovat s ohněm, může dojít k výbuchu. Okamžitě zastavte přívod plynu a volejte havarijní nonstop službu nebo na linku vaší plynárny. Většina dodavatelů má linku pro tyto případy 24 hodin denně a jsou připraveni k vám okamžitě vyjet a pomoci vám.

Než dorazí pomoc, otevřete všechny okna a větrejte. Koncentrace plynu na jednom místě je vysoce nebezpečná! V místnosti v žádném případě nekuřte, nerozsvěcujte, nevytahujte elektrické zástrčky, nezapalujte sirky, svítilny ani nic podobného. Tímto jednáním m byste mohli způsobit výbuch, a to samozřejmě nikdo z nás nechce. Kromě toho, plyn je pro toho, kdo jej vdechuje vysoce toxický.

sporák

Nejdůležitější při podobných událostech je vždy zachovat chladnou hlavu a obrátit se na odborníky. Mějte jejich telefonní čísla pro jistotu u sebe. Nikdy nevíte, kdy je budete potřebovat. Žádná situace není neřešitelná, i když je třeba vždy jednat rychle, aby došlo, co k nejmenším neblahým důsledkům.