Doba elektřiny

Tato energie je natažená snad do každé domácnosti, abychom si mohli užívat vymoženosti 21. století. Tyto vymoženosti však nejsou ničím špatným, protože nám denně pomáhají a řada činností by bez nich byla opravdu složitějších a časově náročnějších. Navíc jak se říká, tak čas jsou peníze a během tohoto ušetřeného času můžeme dělat něco jiného. Třeba v kuchyni máme dost spotřebičů na elektroniku.

elektrická energie

Těžko říct, co by všechno selhalo, kdyby přišel v určité oblasti dlouhodobý výpadek, ale rozhodne by to nebylo nic příjemné. V současnosti takové přímé riziko není, ale naše domácnost by měla být připravena, kdyby třeba strom spadl na vedení a přišli bychom o elektřinu ze sítě na hodiny až dny. Důležité je mít doma pro všechny případy dostane jídla, pitné vody a léků. Dále pořiďte svítilnu, abyste i v noci mohli bezpečné fungovat, kdyby to bylo potřeba. Je tu možnost i klasické svíčky, ale s otevřeným ohněm buďte opatrní.

Záloha

Když se výpadek stane v zimě a my žijeme v domě s vlastním vytápěním, tak to není nic příjemného. Proto je výhodné mít záložní zdroj. Ten má svou vlastní baterii, kterou hned po připojení do sítě nabije a stále ji drží v plně nabitém stavu. Když proud vypadne, tak třeba takový plynový kotel si k provozu bere energii z baterie a my si můžeme v klidu topit, než se baterie vybije. Záložních zdrojů je více typů, přičemž odvíjí se podle toho i jejich kapacita.

elektrické vedení

Kromě této možnosti si můžeme elektřinu i vyrábět. Jak na to? Stačí nám koupit generátor, který je do míst bez mužnosti čerpat šťávu z veřejné sítě ideální. Generátor má spalovací motor fungující na benzín či naftu. Tento motor roztáčí alternátor, který se nám stará o výrobu elektrické energie. Záleží na jeho výkonu, ale pro základní spotřebiče postačí i nějaký menší. Samozřejmě je potřeba mít stálou rezervu paliva, protože bez něj nám tento stroj nepoběží.