Imunitu je důležité si budovat postupně. Náš imunitní systém chrání naše tělo, aby nebylo tolik náchylné k nejrůznějším onemocněním. Ostatně to, jak je imunita důležitá, jsme si vyzkoušeli už za doby pandemie koronaviru. Od té doby lidé dbají na imunitu více, než kdy předtím. A je to dobře

Jakými prostředky si můžete zvýšit imunitu?

Hlíva ústřičná

Jedním z účinných prostředků, jak si zvýšit imunitu, je užívání hlívu ústřičnou. Hlíva je houba, která skvěle účinkuje na lidské tělo. Mimo jiné dokáže posilovat imunitu, nebo snižovat hladinu cholesterolu v krvi. Můžete z ní vařit, anebo ji můžete koupit v tabletkách jako doplněk stravy.

spánek

Vitamín C

Vitamín C pomáhá podporovat naši imunitu. Měli bychom ho co nejvíce přijímat v běžné stravě. Bohatým zdrojem vitamínu jsou různé druhy zeleniny a také ovoce, zejména citrusové plody. Skvělé jsou i různé čaje, například šípkový čaj Darka shop.

Otužování

Otužování je skutečným zázrakem. Je sice trochu těžké, hlavně ze začátku, ale když si zvyknete na pocit chladu, zjistíte, že vám otužování přinese velmi příjemné pocity, zejména z překonávání svých vlastních limitů. Otužilého člověka žádné nachlazení nebo rýma jen tak nedostane.

Sport

Sport a pravidelný pohyb taktéž napomáhá s posilováním imunity. Je jedno, jaký sport děláte. Nepotřebujete hned výt vrcholovým sportovcem. Stačí, když si najdete sport, který máte rádi, a budete se mu věnovat alespoň 2 – 3x týdně.

pomeranče

Spánek

Spánek má velký vliv na naše zdraví, nejenom na hladinu naší energie. Ne nadarmo se říká poučka, že člověk potřebuje osm hodin spánku. Pravda, někomu stačí méně, ale rozhodně je důležité, abyste z dlouhodobého hlediska měli dostatek kvalitního spánku.

Česnek

Česnek je běžně používaný ve všech světových kuchyních. Obsahuje spoustu cenných látek. Může vám pomoci se záněty, zlepšit trávení, a je velmi účinný při podpoře imunity.