Zdravé stravování je pro nás velmi důležité. Stravování ovlivňuje mnoho stránek našeho života. Naše srdce, cévy, náš mozek, pohyblivost a také náš sexuální život. Věděli jste třeba, že zdravé stravování může pomoci odstranit poruchy erekce? Zásad zdravého stravování je hodně. Podívejme se na některé z nich, které vám mohou pomoci dosáhnout zdravé váhy a celkově podpořit vaše zdraví.

Snídaně

Snídaně je základ. Slyšeli jste to už někdy? Neříká se to jen nadarmo, je to skutečně tak. I když někteří lidé tvrdí, že na snídani nezáleží, opak je pravdou. Pokud si dopřejete dobrou snídani, vaše tělo získá energii, kterou po ránu potřebuje, a začne vylučovat hormon, které potřebujete pro zdravé fungování.

snídaně

Žádné zpracované potraviny

Snažte se co nejvíce vyhýbat průmyslově zpracovaným potravinám. Poznáte je tak, že jsou v nich obvykle přidaná různá éčka, konzervanty a látky, u kterých ani nevíte, co znamenají. Typický příklad průmyslově zpracovaných potravin jsou uzeniny, instantní pokrmy, sladkosti, slané pochutiny nebo třeba slazené nápoje.

Pitný režim

Pitný režim byste měli mít dostatečný, to znamená 2,5 až 3 litry tekutin denně. Základem by měla být čistá voda, kterou můžete prokládat například nejrůznějšími čaji, jako je zelený čaj nebo bylinkové čaje. Rozhodně se vyhýbejte slazeným nápojům.

ovoce a zelenina

Pět porcí ovoce a zeleniny denně

Ovoce a zelenina je pro naši životosprávu velmi důležitá. Nejenom kvůli vitamínům a minerálům, ale také kvůli vláknině, kterou obsahují. Jedna porce zeleniny a ovoce by měla být velká asi jako naše pěst. Na světě existuje tolik různých ovocí a zeleniny, že si musí najít nějaké oblíbené i ti, kteří ovoci a zelenině moc neholdují.

Úprava jídla

Důležitá je také správná úprava jídla. Vyhýbejte se smažení, které je nezdravé a tučné. Raději dejte přednost vaření, dušení nebo restování jídla.

Category : Nezařazené