Zalíbil se vám betonový plot a chtěli byste si jej postavit sami? Pro některé kutily je to opravdová výzva, a když vidíte na nějakém videu, jak plot roste před očima, a jak to těm řemeslníkům jde, můžete si připadat, že byste to zvládli i vy. Proč ne, třeba byste to zvládli, ale fotky a videa z výstavby nemusí objasnit vše, s čím se tu můžete potkat. Některá úskalí mohou natolik situaci zkomplikovat, že si řeknete, proč jste vlastně nezadali práci profesionálům, a proč se s tím trápíte, když je to tak náročné.

kamenná zídka

Bez mechanizace to zřejmě nezvládnete – žádný profesionál nestaví betonový plot holýma rukama. Nejsou to totiž cihly, které váží pět kilo, a každou z nich unesete v jedné ruce. Zde se potýkáme s hmotností jednotlivých dílů přes 70 kg, a když je musíte zvednout nad hlavu a opatrně je vsouvat do drážek ve sloupcích, jistě uznáte, že je to náročné i pro kulturistu.

betonový plot

Výkopové práce – vykopat jednu jámu pro zasazení stromku je spíše zábava na sobotní odpoledne, ale vykopat ručně sedmdesát otvorů pro sloupky podél celé parcely – to už vám zabere pár týdnů. Každý otvor musí být hluboký alespoň 80 cm, a to vám dá pořádně zabrat. Netrénovaní jedinci z toho mohou onemocnět a může se vám díky únavě přihodit i úraz. Svěřte raději výkopové práce odborníkům, kteří si poradí i s obtížným terénem, například pokud tu narazí na skálu, navážku, výsypku, kameny, cihly a stavební suť či zahrnuté ocelové plechy nebo pletivo.

Pohyb s deskami – betonové sloupky a desky je třeba nejprve na stavbu dovézt a složit nakladačem či vysokozdvižným vozíkem. Vše je umístěno na paletách a každá z nich váží několik stovek kilogramů. Nežli někde shánět mechanizaci a obsluhu, která vám náklad složí na staveniště, je jednodušší svěřit komplexní práci specialistům. Montáž betonového plotu cena Montáž MPC je položka, která vám ozřejmí výši těchto nákladů.