Každý, když už má ty peníze, si chce trošku dopřát, že ano. Má na tom doma sedět a dívat se na to? Tak proč je neutratit za něco, co nám udělá radost, zahřeje u srdce, možná i rozveselí a určitě zpříjemní ten náš utrápený život. Tady je několik věcí, o kterých se odborníci shodují, že není radno do nich investovat.
 pes a brýle
1)      Nové auta = každoročně víc a víc aut je v České republice smontováno a každým rokem se jich prodá víc a víc. Lidé asi zkrátka mají rádi nová auta, anebo tak často bourají. Každopádně nejhorší investicí je koupě nového vozu. Člověk si řekne, no jo, mám si ale kupovat nějakou starou šunku za pár tisíc? To máte pravdu, šunky radši nechat řezníkovi. Nikdo ale neříká, že to musí být ona šunka, co se sotva vleče – může jít klidně jen o starší automobil, pár let starý, jehož cena musela jít drasticky dolů, protože jsou na trhu lepší a výkonnější. Nebudeme si lhát, ne každý je závodník, co potřebuje výkon ani vrcholový manažer, který potřebuje být do hodiny na druhém konci, takoví lidé jezdí vrtulníkem. Proč si proto nekoupit jen skromnější auto, které ale vydrží a když se rozbije, nu což, aspoň jste za něj nevyhodili jeden milión.
 display hodinek
2)      Nové technologie = proč si vlastně nekoupit nejnovější dotykový telefon nebo televizi s 3D a stereem. Stojí to sice hrozně moc, ale proč to nemít hned. Je dobré se ale trošku zamyslet, doopravdy využiji právě teď plně potenciál dané technologie? Jsem opravdu tak náročný uživatel, že potřebuji tuhle drahou, ale novou technologii? Pokud zní vaše odpověď ne (a věřte, že to bude častá odpověď) je okamžitý nákup toho nejžhavějšího na trhu tím nejhorším, co lze pro peněženku udělat. Za rok totiž budou staré a za dva už to budou bezcenné antikvariáty. Tak rychle jde technika dopředu. Kupte si radši pár let starší mobil, který je ale někdy lepší než novější. Aspoň ušetříte.
 
Pokud vás to nepřesvědčilo a jsou to jen hloupé řeči – určitě neváhejte a nakupte to všechno zbrusu nové, neboť právě vy jste průkopníci stále prohlubujícího se konzumu a neustálého tlaku na vývoj nových technologií. Díky vám si můžou ti chytřejší a sečtělejší dopřát to co vy, a ještě k tomu za zlomek ceny. Děkuji.