Vysoká částka

Mladí lidé většinou začínají tak, že si najdou nějaký nájem, a to jim umožňuje odstěhovat se od rodičů a postavit se na vlastní nohy. Když si hledáme takto bydlení jako jednotlivec, tak se musíme přizpůsobit svým příjmům, protože kromě bydlení budeme mít celou řadu dalších výdajů, takže bychom měli vše finančně zvládat. Když jsou na nájem dva, tak si můžeme dovolit i něco lepšího. Stále však budeme platit majiteli.

peněženka v kapsa

Proto chce řada lidí mít svou vlastní nemovitost, kde si můžou dělat co chtějí a mají jistotu, že jim nikdo nekončí smlouvu a podobně. Největší problém je v tom, že se tu bavíme o milionových částkách. Takovou sumu nenajdeme jen tak na zemi, a proto pro mnoho lidí je to částka, na kterou vydělávají klidně desítky let. Tak dlouho jistě nechcete na vysněné bydlení šetřit, takže cesta je vzít si hypotéku. Musíme k ní přistupovat zodpovědně, protože je to půjčka na dlouhou dobu, kterou musíme každý měsíc splácet.

kufřík bankovek

Nemusíme do banky

Běžnému člověku se většinou vyplatí již pro hypotéku do banky, protože zde poskytnou férové podmínky a nízký úrok. Je výhodné vybírat, ode nám poskytnou nejlepší nabídku. Pak máme ale situace, kdy nás banka odmítne třeba kvůli záznamu v registru. Nedá se nic dělat a budeme se muset vydat jinou cestou, což může být nebankovní společnost. Ta není na své zákazníky tolik přísná, takže klidně Vám přehlédne nějaký ten záznam v registru a podobně. Americká nebankovní hypotéka mívá vyšší úrok, ale práce díky mírnějším podmínkám na ni často dosáhne i člověk odmítnutý v bance, takže je to druhá šance, jak mýt vysněné bydlení. Záznam v rejstříku můžete dostat třeba za to, že jsme nespláceli nějaký starší dluh a kvůli tomu jsme byli vedeni jako dlužník. Navíc nebankovní společnost Vám ráda uzpůsobí hypotéku na míru i se splátkovým kalendářem, abyste měli nastaveny splátky dle Vaši finanční situace.