Přemýšlíte a hledáte, který kočárek bude vhodný právě pro vás a vaše dítě? Při výběru vhodného kočárku je třeba si pohlídat několik kritérií. Důležité je si kočárek vyzkoušet. Zda vám sedí, jezdí se vám s ním dobře a zda vidíte i přes střechu. Zrovna toto je důležitý ukazatel pro menší maminky. Důležité je také si uvědomit, zda v něm budete miminko vozit v zimě, létě a zda je korbička dost velká, aby se vám tam miminko v zimě vešlo i s fusakem.

Velmi důležitým ukazatelem je také to, jaký typ kočárku hledáte. Podle toho si následně můžete vybírat kočárky v určité kategorii. Někdo totiž preferuje módní kočárky, kočárky do města, které mají gumová kola vhodná spíše na rovný povrch, a někdo zas hledá velmi sportovní kočárek. U sportovních kočárků je také několik typů. Některé mají nafukovací kola, silný a odolný rám a dobré odpružení.

golfky kočárek

Lze také pořídit sportovní kočárek oba směry jízdy. Což je velmi praktické. Menší děti rádi vidí na rodiče a cítí se tak více v bezpečí. Větší i některé jiné menší děti mají zas naopak rádi, když koukají po směru jízdy a mohou sledovat, kam jedou. Takže můžete klidně kočárek přehodit i během jízdy a měnit vše podle potřeby. Zajistíte tím také to, že vám děti v kočárku budou jezdit raději, vydrží v něm déle, když budete potřebovat.

kočárek pro dítě

Samozřejmě je dalším kritériem při výběru i barva a celkový design kočárku. Ale až si dáte hlavní kritéria, která od kočárku požadujete, tak až pak můžete barvu a styl vybírat právě z této kategorie. Budete tak více spokojenější než když budete kočárek vybírat jen podle barvy.

Kočárků je k výběru velké množství a vy tak máte těžký úkol, abyste vybrali ten nejlepší právě pro vás. Strávíte s ním pár měsíců až let. Lze také pořídit kočárek s různým vybavením, který vám ulehčí práci a jízda s ním bude mnohem komfortnější pro vás i vaše miminko.