Tuto situaci zná asi každý – máte velké plány a touhy, ale bohužel na některé věci si nemůžete dovolit ani pomyslet. Někteří možná svoji finanční situaci řeší víkendovou nebo večerní brigádou, ovšem ne každý si může dovolit ke svému stávajícímu povolání přidávat ještě další aktivity. No a proto je pro většinu z nás nejjednodušší variantou se zříct větších finančních výstřelků a prostě a jednoduše začít šetřit. Máme pro Vás pár triků, které pár kaček ušetří a navíc Vás pomyšlení na ně tolik nezabolí u srdce.
piggy bank.jpg
·         Neprojezte celou výplatu
Nákup potravin je z finančního hlediska položkou, o které si řada lidí myslí, že se nedá moc změnit – avšak to je chyba lávky. Poměrně jasné je, že nejekonomičtější je připravovat si jídlo doma a rozmyslet si každý oběd či večeři v restauraci. Obecně totiž platí, že čím víc se na přípravě pokrmů budete podílet sami, tím finančně výhodněji Vás vyjde. Proto stojí za to zvážit nákup různých polotovarů a jiných předpřipravených jídel a naopak si jídlo poctivě uvařit sám – kromě peněženky Vám nakonec poděkuje i tělo, jelikož se tímto způsobem vyvarujete i různým chemickým náhražkám v takovýchto jídlech obsažených.
Když už jsme u jídla, zkuste se zamyslet i nad tím, že byste se stali na alespoň pár dní v týdnu vegetariány. Čistě zeleninový pokrm Vás totiž zasytí stejně jako maso, ale přitom zelenina (především ta, která má aktuálně sezonu) Vás vyjde mnohonásobně levněji.
tropické pobřeží.jpg
·         Vše nemusí být za každou cenu nové
V dnešní internetové době se velmi urychlila a zjednodušila možnost nákupu různého použitého zboží od jiných lidí. Potřebujete nový mobil nebo jinou elektroniku? Na různých portálech či v aplikacích (například letgo) často najdete spousty zcela nových výrobků, které někdo pouze vybalil a nepoužíval. Právě u elektroniky se Vám tak může stát, že zboží ve stejné kvalitě, v které byste jej pořídili v obchodě, je možné zakoupit s výraznou slevou. U oblečení platí totéž, v tomto případě je možné využít různých skupin na facebooku či internetové stránky jako je vinted.cz.