Banky dnes nabízí jedny z nejvýhodnějších úvěrových produktů na trhu. Pro mnohé jsou představou jistoty a férovosti. Tak proč vůbec uvažovat o půjčce z nebankovního sektoru. Neustále se setkáváme s příběhy lidí, kteří naletěli až příliš lákavým nabídkám na úvěry od nebankovních společností. Až záhy zjistili, o jak „výhodnou“ nabídku se jedná. Pojďme si na rovinu říci, že žijeme v jistém stereotypu a představách a zkrátka máme nebankovní poskytovatele úvěrů spojené s něčím špatným. Ne vždy tomu ale tak musí být.

Vlastnictví domu

Pokud jste se někdy v minulosti dostali do tíživé finanční situace, jistě víte, jak je těžké v bance na úvěr dosáhnou. Překvapil vás nečekaný výdaj v rodině či jste zkrátka jenom potřebovali překlenout dobu do další výplaty, jenže ejhle. Povětšinou právě z bank odchází takový žadatelé s nepořízenou. Je potřeba si říct, že vyřídit úvěr v bance je tak trochu běh na dlouhou trať. Ke každé žádosti se zde přistupuje individuálně a to je možná důvod, proč si na vyjádření žádost ze strany banky musíme mnohdy počkat i několik týdnů. Složitá byrokracie a nenáviděné papírování…to je to, co nás v bance čeká.

Podpis smlouvy

I z tohoto důvodu dává stále více lidí přednost nebankovním společnostem, které jsou ke svým žadatelům o poznání benevolentnější. Odpadá složité papírování a celou žádost lze bez problému vyřešit i online. Stačí vyplnit formulář, navolit podmínky úvěru a pak jen čekat na verdikt ze strany společnosti. Mnoho z nich pracuje s automatickým schvalovacím procesem, výsledek tak budete vědět hned po pár minutách od spuštění.

Mnoho lidí volí nebankovní společnosti v případě spotřebitelských úvěrů, které jsou povětšinou v řádech tisícikorun. Možná vás ale překvapí, že nebankovní společnosti nabízí i hypoteční úvěry v řádech milionů. Jeden příklad za všechny představuje americká hypotéka bez registru Fahd, o kterou můžete zažádat i vy.