Máme před sebou další tropický den a už se děsíme, jak jej přežijeme. Někdo zůstane doma, jiný musí do práce a někdo má dovolenou a vyrazí k vodě. Pro všechny tu máme několik rad, jak přežít vysoké teploty ve zdraví. Léto s sebou přináší slunečné dny, ale když teplota překročí třicítku, začne být léto nepříjemné a měli bychom si dávat pozor, ať nedojde k přehřátí organismu.

Pokud jsme v těchto teplotách v bytě, kde není klimatizace, měli bychom větrat jen brzy ráno, kdy teplota venku ještě nedosahuje vysokých teplot a pak nechat zavřená okna, případně i zatáhnout žaluzie, aby nám slunce z venku nerozpalovalo byt. Větrat pak můžeme zase večer, až slunce zajde a teplota opět poklesne.

slunce

Pokud musíte jít ven, neměli byste vycházet kolem poledne, kdy slunce pálí nejvíc. Obchody jsou otevřené až do večera a pokud opravdu nemusíte, nevycházejte. Pokud venku panují skutečně vysoké teploty, měli byste omezit i pravidelné sportovní aktivity jako je běh nebo jízda na kole. Zkuste je přesunout na co nejpozdější odpolední a podvečerní čas a nikdy si nezapomeňte vzít s sebou láhev vody.

Problém také nastává v noci, kdy vyšší teploty v místnosti nedovolují klidný spánek, a tak hledáme vhodnou přikrývku, která by nás chladila, než hřála. Chladivá letní přikrývka https://www.levnaprosteradla.cz/3520-prikryvka-prosivana-letni-140×200-cm může spánek značně zpříjemnit a existují materiály, které skutečně chladí.

slunce

Řada z nás se těší na léto, na slunce, na vodu, na volno, ale řadě z nás nedělají dobře denní teploty, které převyšují třicítku. Užívejme si léta, ale zároveň nevystavujte organismus nadměrné zátěži a dlouhodobému pobytu na poledním slunci. Užívejme si letních radovánek, koupání v řekách, na přehradách, ale chraňme si kůži ochrannými krémy, na hlavě nosme pokrývku, a hlavně dodržujme pitný režim. To vše zabrání tomu, abychom skončili s úpalem nebo úžehem v posteli nebo ještě hůř v nemocnici.