Když má člověk na zahradě nebo jiném volném prostranství vlastní bazén, má nejednou nejen potěšení z toho, jak si ho může užívat, ale i trápení s tím, jak snadno se tento znečistí a jak zdlouhavé a nepříjemné je ono věčné čištění.
Stačí jenom chvilka nepozornosti a už se do vody něco snese. Tu listí, tu něco přiváté větrem,… To podle konkrétních podmínek. A i kdyby si člověk dával pozor, stejně takovému spadu nezabrání, protože se tento nedá ani odehnat, ani nějak zastrašit.

bazén z výšky

Ovšem co s tím? To se má člověk den co den od svítání do soumraku ohánět síťkou na teleskopické tyči a vybírat tímto primitivním způsobem mechanické nečistoty? To má nechávat běžet filtraci na plné obrátky, snad raději ani nezastavovat bazénový vysavač a sypat do vody chemii plnými hrstmi?
To snad ne!
A vskutku. Člověk tak opravdu nemusí konat. Protože naštěstí existuje nejedna bazénová fólie, jež se dá prostě koupit a použít na zakrytí vodní hladiny v údobích, kdy bazén nebývá používán.
Taková krycí plachta se jednoduše natáhne přes celou hladinu a vše, co se do oněch míst snese, spočine na ní a ne na vodní hladině. A odstranit mechanické nečistoty z plachty je pochopitelně hračka, je to maličkost ve srovnání s čištěním vody.

čistá voda

A mimo mechanických nečistot přinášených větrem a gravitací dokáže taková kvalitní krycí plachta zachytit a před utopením zachránit i živé tvory, od zvířat až po třeba rozpustilá dítka, jejichž pád do vody v nepozorované chvíli by mohl skončit i katastrofou.
Je tedy nad slunce jasné, že mít takovou plachtu se vyplatí. A to i proto, že je tato vyrobena ze speciální netkané bazénové folie, jež má vynikající mechanické vlastnosti, je pevná a odolná proti protržení.
Takže se díky ní dá předejít lecčemu nemilému. Co by člověka možná netěšilo, možná rozezlívalo, možná dohánělo až k nepříčetnosti a snad i dokonce přivedlo za mříže.
Což by ale bylo nepříjemné a zhola zbytečné. Když je tu k mání taková plachta.