Plavba lodí je skvělý zážitek sám o sobě – pokud netrpíte při tomto cestování nevolností. Labská plavební společnost však tomuto zážitku přidala ještě něco více – a to nabídku neskutečné romantiky pro dva.
Drážďany přístav
Do Drážďan
Jedním nabízeným zájezdem je i plavba z Děčína do Drážďan a zpět. V ceně této cesty je romantická večeře a oběd přímo na palubě za jízdy. Po tento čas, vám zpříjemní jízdu i živá hudba na palubě. K večeři je nabízena i ochutnávka vín. Po přistání v Drážďanech vás čeká prohlídka města, buď s průvodcem, nebo samostatně. Zúčastnit se tohoto zájezdu lze v období duben až srpen, povětšinou denně. Plavební lodě jsou obsazovány tak, aby při nepříznivém počasí měl každý cestující místo na vnitřní palubě. Při plavbě uvidíte i Pima, Wehlen – historické stavby, postavené českými králi. Během plavby je k dispozici výklad o okolí řeky, o dějinách plaveb po Labi, o historii měst podél řeky.
přístav v Hamburku
Do Pillnitz
Další možností, kterou u této společnosti můžete využít k cestování, je plavba do Pillnitz a zpět. V ceně je zahrnut tříchodový oběd, salátový bar a dezertní bar, večeře na palubě lodi během plavby. Tento zájezd se uskutečňuje pouze v některých termínech v období od května do října. Po přistání v Pillnitz následuje prohlídka zámku a zahrad s průvodcem. Tento zámek sloužil saskému králi Augustu II. Silném a především jeho milence. Zámek je stylizován do čínského stylu, především je tu vidět podoba brán čínského císařského paláce. Rozlehlý park nabízí k prohlédnutí šest různých zahrad. Po celou dobu plavby je možno vyslechnout výklad průvodce o městech, které Labe lemuje a i o samotných historických plavbách.
námořnický uzel
V obou případech lze vzít na palubu dítě, do deseti let věku je cena za zájezd poloviční. Nelze vzít bohužel zvířata. Bezbariérový přístup je na lodích zajištěn. Účastníci těchto zájezdů si zážitky nemohou vynachválit. Pokud jste nerozhodní, neváhejte kouknout na recenze – na některých slevových portálech, které tyto zájezdy nabízejí i za poloviční (!) ceny – jsou jich tisíce kladných