Naše okrasné zahrádky nám mnohdy hyzdí kdejaký plevel, kterého se pravidelně zbavujeme tak, aby zahrádka vypadala k světu a byla podle našich představ. Některý z nich ovšem nemusí být, jak se zprvu může zdát, na obtíž, ale naopak jej můžeme zužitkovat ve prospěch našeho zdraví. Dokonce může pomoci na různé neduhy a zdravotní obtíže. Plevelem, který dovede léčit je třeba stará známá kopřiva. Pokud vaši zahrádku trápí přemíra plevelu v podobě kopřivy, neváhejte ji zužitkovat. Tato rostlina vás překvapí dlouhým seznamem zdraví prospěšných látek, které obsahuje. Má tak díky tomu spoustu pozitivních účinků na lidské zdraví.

kopřiva

Pozitivní účinky kopřivy na lidské zdraví:

· pročišťuje organismus a zbavuje ho tak škodlivin a toxinů

· pomáhá při nejrůznějších kožních obtížích (akné, vyrážky, ekzémy atd.)

· doplní tělu důležité železo a pomáhá tak při únavě a vyčerpání

· podporuje růst vlasů a zlepšuje jejich kvalitu

· pomáhá odvodňovat organismus

· čistí krev

· napomáhá při hubnutí

· pomáhá léčit záněty močových cest
kopřivový čaj

JAK TUTO ROSTLINU ZUŽITKOVAT? VSAĎTE NA KOPŘIVOVÝ ČAJ

Asi nejznámějším způsobem konzumace kopřiv je čaj z nich. Jednoduše si ho během chvilky připravíte doma a můžete ho během dne popíjet. Výborný je třeba dochucený medem nebo jiným podobným sladidlem. Tento čaj je ideální jako očistná kúra třeba na jaře, kdy tak zbavíte vaše tělo škodlivin a toxinů. Kopřiva má detoxikační, močopudné a antiseptické účinky na lidský organismus. Pomůže vám proto v mnoha ohledech. Obsahuje http://ekonomika.idnes.cz/slozeni-rohliku-obsahuje-vice-nez-30-latek-f14-/ekonomika.aspx%3Fc%3DA130924_122036_ekonomika_spi spoustu zdraví prospěšných látek, mimo jiné například chlorofyl, železo, vitamín C, fosfor, vitamíny skupiny B a další cenné, zdraví prospěšné látky.

Nezanevřete proto na kopřivy. Rozhodně se tedy vyplatí tento na první pohled zdánlivě obtížný plevel nezlikvidovat, ale zužitkovat k vašemu prospěchu. Uděláte tak něco dobrého pro vaše zdraví.