Pokud si přejete mít na zahradě nějakou formu posezení, měli byste do toho jít na plno a zařídit nejen nábytek, ale i střechu. Ta může mít více podob.

Zastřešte si venkovní posezení

Udělat si ze zahrady venkovní posezení, tedy alespoň z její menší části, není rozhodně špatný nápad. Když už kvůli ničemu jinému, tak alespoň pro relaxaci. Přeci jen, na čerstvém vzduchu se čte, jí, ale i spí daleko lépe, než zavřený doma. Realizovat navíc takovýto projekt nemusí být nijak zvlášť drahé. Chcete to jen si nad tím na chvíli sednout a trochu o tom popřemýšlet. Třeba takový zahradní nábytek. Ten by se dal sehnat docela levně, kupříkladu ve vetešnictví, případně prostřednictvím internetových bazarů. Párkrát kliknete a za pár dní máte stůl i parádní židle.

Pergola u domu

Horší je to se zastřešením. Tady už to nemusí být jednoduché, ale pořád nejde o žádný gigantický problém, který by se nedal řešit, nebo který by byl neúměrně drahý. V případě, že chcete šetřit za každou cenu, pořiďte si slunečník nebo dva. Skoro nic to nestojí a svou práci zastane. Ovšem jen do doby, než začne pršet. Pak vás slunečník z logiky věci příliš neochrání. Na déšť a kroupy to chce trochu něco jiného, třeba pergolu 4×4 Pergoly-trutnov.

Na zahradu tento typ konstrukce rozhodně pasuje, a ať už si vyberete model ze dřeva, hliníku či z jiného materiálu. Nejedná se ale o tak levnou maličkost jako jsou slunečníky. Počítejte s tím, že vás levnější verze přijdou na několik málo desítek tisíc korun. V případě, že budete hodně dobře vybírat a nebudete cílit na přehnaný luxus, možná i méně. Musíte si však vybrat některý z prefabrikovaných stavebnicových modelů, které jsou obecně daleko levnější, než třeba verze vyráběné na míru zákazníkům.

Skleněná pergola

Bezproblémová montáž

Vzhledem k tomu, že jde o stavebnice, tak si je můžete v podstatě složit i sami, tedy pokud se na to cítíte. Většinou nejde o nic složitého, zvláště pak pro jedince, kteří pracují se šroubovákem a kladivem dnes a denně. Ne každý ale tyto zkušenosti má. V tom případě je pak dobré nechat si pergolu postavit profesionálním způsobem. Prodraží se to, ale alespoň to nespadne během prvního silnějšího vánku.