Když si mladá rodina stavíte, nebo spravuje dům, často se rozhlíží po designu a funkčnosti, ale zapomínají na to nejdůležitější – tedy bezpečnost pro malé děti. Téměř každý kdo děti má, nebo měl, totiž moc dobře ví, že stačí vteřina, a neštěstí je na světě. Na co je tedy důležité myslet dopředu?

Schody jsou místem častých úrazů

Děti, a hlavně ty malé, prostě z nějakého důvodu schodiště přímo přitahuje. Když jej tedy plánujete spolu s firmou, jejímž úkolem bude jej vyrobit, musíte myslet na všechno, co by se mohlo stát. Samozřejmě budete chtít, aby se schodiště do interiéru skvěle hodilo, a to jistě nebude problém, ale je třeba myslet i na jiné věci. Jednotlivé nášlapy na schodišti by v žádném případě neměly klouzat, protože děti nepatří zrovna k nejopatrnějším tvorům. Pokud jste si tedy zvolili kluzčí materiál, budete muset nášlapy opatřit koberečky, nebo jiným protiskluzovým systémem.

dívka na schodech

Zábradlí by mělo mít hustou výplň, a být v takové výšce, aby se jej dítě mohlo při scházení, či vycházení schodů přidržovat. Kvůli dětským upatlaným ručičkám rozhodně není vhodná skleněná výplň. Volný prostor mezi jednotlivými nášlapy sice působí moderně, ale myslete na to, že malé dítě jím snadno propadne. Jednotlivé nášlapy by rozhodně neměly mít ostré hrany, protože děti po schodech budou zkoušel sjíždět po zadku. A samozřejmě nezapomínejte na bezpečnostní zábranu, aby se tam bez dozoru ani nedostaly. Pokud plánujete schodiště, volte zkušenou firmu, jejíž odborníci vám rádi a ochotně poradí i v otázkách bezpečnosti. Nejlepší možností na českém trhu je firma K.M.K. design.

chlapec u okna

Dveře a zámky

Děti jsou vynalézavé a vše vidí. Nikdy tedy nezapomínejte v zámku klíč, aby se tam dítě omylem nezamklo. Do koupelny volte koupelnový zámek, který v případě potřeby zvládnete odemknout i z druhé strany.

Okna

Možná si myslíte, že vaše dítě nemá dost síly, nebo dost hloupé nápady, aby si okno samo otevřelo, a vypadlo z něj. Na tento omyl však doplatilo už mnoho rodičů. Nechejte si tedy udělat na okna zámky, nebo odmontovatelné kličky, a předejděte tak úrazu, ne-li něčemu horšímu.