Možná už to znáte. Najednou zjistíte tu krásnou zprávu! Budete maminkou! A už se vidíte, jak si vozíte kočárek a jste nevyspalá, ale všechno to stojí za to, že si můžete chovat toho malého broučka, který vám jednou bude říkat mami.
culíkatá dcera
To všechno platí a to všechno je pravdou. Ale co v čase, kdy už dítě chodí do školky a začne navštěvovat různé koníčky? Co budete dělat vy?
Našli jsme pro vás jednu aktivní maminku, která nám řekla, že být matkou, která není pouze ženou v domácnosti, lze, ale je to velmi obtížné. Pojďme se s ní podívat, jak vypadá její běžný den.

RÁNO
Naše maminka vstává, aby zasedla k počítači a měla klid, než vstane její dítko, aby vyřídila emaily, které je potřeba vyřídit. Naše maminka totiž řídí jeden menší projekt, kterému se musí věnovat několikrát denně, aby vše klapalo, jak má.
Většinou vstává o hodinu dříve, než její dítko, aby zpracovala to nejdůležitější a věděla, že to, co hoří, je opravdu vyřízeno hned z kraje dne.
vaření s mužem
Když má tyto nejnutnější požadavky vyřízeny, vypraví svoje dítě do školky, kam ho také musí samozřejmě doprovodit. Následně maminka odjíždí do kanceláře. Naše maminka totiž pracuje alespoň na zkrácený úvazek, aby zaplnila finanční díru, která jí vzniká v momentě, kdy nejsou finance z jejího projektu. Druhým důvodem, proč maminka pracuje je ten, že chce přijít do kontaktu s lidmi i na pracovní úrovni, aby nebyla odříznutá od reality.

DOPOLEDNE
Naše maminka pracuje každý den šest hodin. Za tuto dobu však musí vykonat v podstatě to stejné, co ostatní, kteří jsou v práci na osm hodin.

OBĚD
Z pravidla je maminka bez oběda, protože lidé, kteří pracují na zkrácený úvazek, nemají nárok na pauzu na oběd. Takže maminka utíká po skončení práce pro svoje dítě do školky, aby ho vyzvedla po obědě. Společně s dítkem se po školce projdou, popovídají a staví se tu na hřišti, tu na zmrzlině a samozřejmě na nákupu.

ODPOLEDNE
Když dorazí naše duo domů, vrhá se maminka na základní úklid domácnosti. Tedy na praní a skládání prádla. Vysávání podlah a dalších aktuálně potřebných činností.
Když má úklid hotový, vrhne se na svůj projekt a další hodinku nebo dvě sedí u počítače, aby vyřídila další podstatné požadavky.
Samozřejmě má i ratolest naplánované kroužky, aby se dostatečně ve všech směrech rozvíjelo, a tak se společně po vykonané práci vydávají právě tam. V mezi čase maminka zařídí pochůzky po městě spojené s jejím projektem a případně s domácností.

VEČER
Po skončení kroužků se vydávají obě naše postavy domů, kde probíhá klasická večerní zábava všech rodin. Maminka připraví večeři, uklidí nepořádek, který se stále znovu doma objevuje. Nikdo však neví odkud.
Dítě se vykoupe, vyčistí zuby, učeše vlasy, potěší maminku i tatínka svoji roztomilostí a odchází spát. Jako každé slušné vychované dítě usíná v osm hodin. Samozřejmě to je vtip. Maminka se kolem dítěte celou hodinu příprav do postele motá a určuje jednotlivé další kroky a ty již provedené kontroluje. Pak přečte asi čtyři pohádky.

NOC
Totálně vysílená naše maminka padá do postele kolem desáté hodiny neschopna pohybu.
Jak jsme uvedli na začátku. Být aktivní maminkou, která chce něco dokázat, je soběstačná a přitom milující, není jednoduché. Je to vyloženě ŽIVOTNÍ STYL. A nás baví, i když je vidět, že je hodné náročný. Jak organizačně a fyzicky, tak psychicky!


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup