Sedavým zaměstnáním trpí lidské tělo víc, než bychom si mohli myslet. Být takzvanou „kancelářskou krysou“ není pro organismus žádný med.  Ať už jste ajťák, sekretářka, šéf nebo účetní, trávíte na židli téměř 40 hodin týdně a to je opravdový nápor.  Lidé, vykonávající sedavé zaměstnání jsou kromě běžného stresu ohroženi také, rizikem karpálních tunelů, křečových žil, hemoroidů, povolením pánevního dna, přibíráním na váze, nadměrným zatěžováním očí a v neposlední ředě také BOLESTÍ ZAD, krční páteře a následnou bolestí hlavy. Proto je moc důležité, vybrat si pro svoji práci vhodnou židli.
otáčecí židle
MÍT TĚLO VE SPRÁVNÉ POLOZE
Tady nejde zdaleka jen o pohodlí, ale přímo o zdraví. Pokud sedíme na vysloveně špatné židli, ničíme si tím záda a křivíme páteř. Důležité je sedět rovně, tak, abychom se nehrbili, tedy neměli kulatá ramena. Proto bychom měli být o dostatečně vysokou židli opřeni celou plochou zad a páteř v oblasti beder by měla být podepřena vyklenutím židle. Velmi dobré je, když má židle i opěrku hlavy a područky nastavené do správné výšky. Pod nohama bychom měli mít stoličku či podnožku určenou přímo ke konkrétní židli, nebudeme tak mít stačené cévy v nohách, což slouží jako prevence proti tvorbě křečových žil.

Z ČEHO MŮŽEME VYBÍRAT?
Správná a kvalitní židle, která má všechno, co má mít, není nejlevnější záležitostí. Cena se může pohybovat cca od dvou a půl tisíc a horní hranice zřejmě neexistuje. Proto vybírejte pečlivě. Na barvě nezáleží, ta slouží jen k vaší psychické pohoděa také přijde na to, jak máte vybavenou kancelář či firmu. A měla by se vám líbit.
zarostlá židle

Barva                                      – nejprodávanější jsou židle v černé, šedé a modré barvě.
Opěrka hlavy                          – napomáhá odpočinout krční páteři a unavené hlavě
Nosnost                                   – odpovídající vaší výšce a váze
Opěrka zad                             – anatomicky tvarovaná, z prodyšného síťovaného materiálu, který oceníte především v létě. Pokud jste zimomřiví, raději volte celočalouněný potah.
Bederní opěrka                       – kvalitně podepře vaší bederní páteř
Sedák                                      – především pohodlný a výškově nastavitelný
Područky                                 – uleví při psaní na počítači vašim rukám. Mohou být výškově nastavitelné, odnímatelné či sklopné
Houpací mechanismus           – ocení především hraví lidé, kteří se rádi houpou. Napomáhá odbourávat stres


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup