V každém domově vystupuje kuchyň jako místnost, ve které se připravuje jídlo a současně se i konzumuje. Je to praktické a poněkud pohodlné, ovšem z hlediska designu je to něco, co příliš neoceníte.
Poměrně velkou oblibou se stalo udělat z kuchyně místo, kde se přichází do styku s potravinami, ovšem konečnou konzumaci a užívání si dokonalého posezení, situovat na samostatnou jídelnu, kterou lze udělat jak v bytě, tak v domě.
komoda v jídelně

Dům – tam, kde máte nespočet možností

Rozdělení místností v rodinném domě máte možnost udělat tak, abyste si kuchyň zrekonstruovali skromně a pouze tak, aby v ní bylo všechno nevyhnutelné a posezení u stolu – oddělit na samostatnou jídelnu. Kouzlo takového stolování je v tom, že je luxusní ukázkou toho, jak se můžete v klidu a nerušeně najíst a rovněž i pohostit hosty, které si k vám domů pozvěte.
•       Vaše návštěva (a tedy ani vy) se v takovém případě nemusí dívat na nepořádek v kuchyni a spoušť po vaření, které se nikdy nevyhnete.
Zpravidla se jedna místnost v domě, uplatní pro pokoj pro hosty nebo pracovnu. Vy si z ní můžete udělat dokonalou jídelnu, ve které budete mít harmonii a užívat si přítomnost lidí kolem sebe a nerušeně hodovat s vašimi nejbližšími.
černý jídelní stůl

Co do jídelny umístit a mít v ní pořád po ruce?

Samostatná jídelna musí být především praktická. Je žádoucí, abyste v ní měli všechno po ruce a zbytečně neodbíhali do kuchyně – pro nádobí nebo nápoje. Je tedy vhodné umístit do ní nějakou komodu nebo skřínku, ve které se budou nacházet talíře a skleničky. Nezapomínejte ani na důležitou část, jakou jsou příbory a naběračky na jídlo. Stejně tak je dobré, mít ve vaší jídelně nějaké nápoje, které budou pochopitelně kupované.
•       Dominantou samostatné jídelny je příjemná atmosféra a především jídelní stůl. Ten by měl být nejen komfortní a kvalitní, ale i dostatečně velký a přizpůsobený potřebám zorganizovat u něho i větší pohoštění a usadit k němu i více lidí. Z toho důvodu byste měli mít i dostatek volného místa a židlí, které se postarají o to, aby se každý z vás a vašich hostů, měl kam pohodlně usadit.

5/5 - (1 vote)